DSSS odstartovala eurokampaň. Vlajka EU vzala za své

Praha-22-3-2014 24. března 2014 V sobotu 22.3. byla v Praze na Jungmannově náměstí, symbolicky poblíž Evropského domu, odstartována kampaň Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) k volbám do Evropského parlamentu.

S projevem vystoupil lídr volebního uskupení Dělnická strana sociální spravedlnosti – NE diktátu Bruselu! Tomáš Vandas, v němž představil hlavní programové priority a postoje strany současnému směřování Evropské unie. V projevu mj. zaznělo:

„Když v roce 1996 podala vláda České republiky pod vedením Václava Klause přihlášku do Evropské unie, asi si tehdy málokdo dovedl představit, co to bude vlastně pro naši zemi znamenat a jak se evropské společenství za ta léta promění.

Z původní myšlenky spolupracujících států na hospodářské bázi se postupně vyklubal byrokratický moloch, kde se nejen nekontrolovatelně utápí finanční příspěvky členských států, ale který si postupem času uzurpoval právo rozhodovat o směřování a vývoji samostatných států, diktovat jim různé předpisy a vyhlášky a direktivně stanovovat výmysly bruselských byrokratů.“

Projev se snažila narušit asi dvacítka anarchistů, kteří jako omšelá kulisa často doprovází akce a shromáždění DSSS.

Jako vyjádření postoje k současné Evropské unii došlo k zapálení vlaky EU, která, jak řekl Tomáš Vandas, „je pro nás bezcenným hadrem, neboť my, vlastenci, uznáváme pouze vlajku národní, českou.“

Tiskové centrum DSSS

DSSS odstartovala eurokampaň. Vlajka EU vzala za své