DSSS iniciuje petici: Euro v ČR nechceme

3. dubna 2014 Letošní volby do Evropského parlamentu budou především jakýmsi referendem o budoucí měně naší země. Česká vláda už zavádí bezprostřední přípravná opatření pro zavedení nové měny, mezi které patří například umělé znehodnocování koruny. Pokud nyní lidé znovu upřednostní zaběhnuté strany, euro nás nemine.

Toto vše ale Dělnická strana sociální spravedlnosti odmítá. Pevně prosazujeme zachování české koruny jako měny naší země. Jedině národní měna je schopna indikovat kvalitu práce volených politiků a ekonomů, jejichž práce se zodpovídá právě oněm politikům, potažmo občanům. S jednotnou měnou bychom ztratili nejen další symbol svrchovanosti naší země, ale také alespoň částečnou moc ovlivňovat tuzemskou cenovou politiku. Tato pravomoc se s příchodem eura oddálí od konkrétního Čecha, Moravana či Slezana znovu dále.

Tyto skutečnosti nás dovedly do situace, kdy jsme se rozhodli iniciovat petici pod názvem „Euro v ČR nechceme“, jejímž smyslem je vytvořit tlak na vládu ČR, aby vzala na vědomí fakt, že k přijetí eura existuje životaschopnější alternativa – zachování české koruny jako měny České republiky.

Podepsané petiční archy zasílejte Petičnímu výboru DSSS, k rukám předsedy DSSS Mgr. Tomáše Vandase na adresu: Dělnická strana sociální spravedlnosti, Ciolkovského 853, P.O.BOX 3, 161 00 Praha 6.

Petici budete moci také podepsat ve vybraných městech, kde budou umístěny petiční stánky. O podrobnostech budeme ještě informovat na těchto stránkách.

Více argumentů v programu k evropským volbám

Podepsat petice online ZDE

Petice ke stažení

-red-